Почетна / Сапуници / Се сеќавате ли на Есмералда, како изгледа денес?

Се сеќавате ли на Есмералда, како изгледа денес?

 

Мексиканската теленовела „Есмералда“, продукциската куќа Телевиса премиерно ја емитуваше во 1997. година. Телевиса создаде римејк на истоимената теленовела од 1984. година која исто така е римејк на оригиналната приказна од 1970. година.

 

 

Публиката во Македонија „Есмералда“ ја следеше на МТВ1 во 1999. година. Актерката која ја толкуваше Есмералда се вика Летисија Калдерон. Со Летисија, рамо до рамо, во серијата играше и популарниот Фернандо Колунга. Погледнете денес изгледа Летисија Калдерон.

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Мојот живот” на Сител, пролетна драма за една пожртвувана мајка

Има ли поголемо богатство за една мајка од среќата и здравјето на нејзиното дете? Постои …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!