Почетна / Сапуници / Се самоуби „Малечката невеста“ – глумицата пронајдена обесена!

Се самоуби „Малечката невеста“ – глумицата пронајдена обесена!

 

Се самоуби глумицата од индиската сапуница

 

Пратиша Банерџи, позната како Ананди од “Малечката невеста” е пронајдена мртва во својот стан во Мумбај. Полицијата ја пронашла обесена во својот стан. Причините за самоубиството за индиската јавност се уште се непознати, но се шпекулира дека тоа го направила поради депресија од љубовни проблеми.

 

 

Актерката ја глумеше малечката невеста во делот од серијата кога таа ќе порасне, а потоа беше заменета со друга глумица, која сега ја гледаме во епизодите на Сител телевизија.

Смртта на Ананди ги шокираше нејзините колеги, меѓу кои и нејзиниот партнер од серијата, Сидарт Шукла.

 

Дани | ТВ Пакет

 

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Алфа зема и актери што синхронизираат на Сител и Канал 5

Алфа телевизија ги врати надсинхронизациите на турски серии. Ок, синхронизации на турски рециклажи, но како …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!