Почетна / Серии / Светска премиера кај нас!

Светска премиера кај нас!

 

 

AXN Македонија ја најавува светската премиера на новата ABC драма
“Missing” на 15-ти март во 22:00 часот

 

Исчезнат

Бека Винстон (Ешли Џуд) дознава дека нејзиниот син, Мајкл, исчезнува додека учи во туѓина, и започнува трка со времето кога патува до Европа во мисија да го пронајде. Егзотичните локации и возбудливите пресврти ќе ви го задржат вниманието во “Missing”.

Колку далеку може да отидете за да го спасите единственото нешто кое ви останало на светот? На осум-годишна возраст, Мајкл гледа како неговиот татко, агентот на ЦИА Пол Винстон е убиен. Сега, 10 години подоцна, жената на Пол, Бека, е соочена со реалноста дека нејзиниот син е пораснат. Кога Мајкл добива прилика да учи на друг континент, мајка му одбива да се согласи дека е време да го пушти. Само неколку недели по доаѓањето во Европа, Мајкл исчезнува, а Бека веднаш се фаќа за работа. Кога таа доаѓа во Рим, започнува да ги става работите на место и да наоѓа траги за можното место на кое се наоѓа нејзиниот син. Не поминува долг период кога веќе и самите киднапери сфаќаат дека си имаат работа со погрешна жена. Самата Бега Винстон има тајна – пред смртта на Пол, и таа била смртоносен агент на ЦИА. Но ако таа сака да си го најде синот жив, ќе мора да се потпре на своите стари пријатели и да си ги отвори старите рани. Нејзината снаодливост, вештина и решителност ќе бидат ставени на тест – но мајчината љубов не позната граници.

 

Во главните улоги: Ashley Judd, Sean Bean, Cliff Curtis, Adriano Giannini, Nick Eversman, Tereza Voriskova
Сценарист: Gregory Poirier
Продуценти: Gina Matthews, Grant Scharbo, Steve Shill, James Parriott
Режисер: Grant Scharbo

 

 

 

 Losteech | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Нова српска хумористична серија за викенд на Канал 5

Кои се луѓето кои најдобро можат да ве разберат, да ви помогнат…со кои можете да …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!