Почетна / МК Сцена / Премиера | „Регетон“ на Тајзи во етер

Премиера | „Регетон“ на Тајзи во етер

 

Периодов се зборуваше за Тајзи и Марјана Станојковска. Дали се во љубов или не?! Го имаме одговорот – Да, они се заедно и има врска помеѓу нив, но се’ во корист на Тајзи и неговата нова „Регетон“ песна на чиј видео запис се појавува атрактивната манекенка и водителка која ги истакнува своите веќе добро извежбани танц движења.
 
Даниел Јовески работеше на спотот како режисер, а на песната покрај Тајзи со неговите стихови се потпишува и Јован Јованов како продуцент. Тајзи во соработка со Иноватива груп најавуваат забавно лето, а понатаму и реализација на првенчето на Тајзи, соло албумот на кој веќе на големо се работи. Ние Ви го препорачуваме овој заразен ритам со видео запис за плакнење очи кој може да го видите на официјланиот Јутјуб канал на Тајзи.

 

 

 

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ретро интервју со Каролина : Убавината ја чувам во душата

Ретро интервју со супербрендот Каролина објавено во дневниот весник Дневник пред 24 години. Навистина времето …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!