Почетна / Живот / Починал, оживеал, побарал вода, повторно починал!

Починал, оживеал, побарал вода, повторно починал!

Во Бразил се случило големо чудо. Двегодишниот Келвин Сантос оживеал еден час пред сопствениот погреб!

Имено, момчето било примено во болница поради воспаление на белите дробови,  но таму за кратко и срцето престанало да му работи. Сантос бил прогласен за мртов, но само еден час пред неговиот погреб тој оживеал и побарал да се напие вода, по што повторно починал.

Кога се случило ова чудо сите почнале да врескаат, некои од среќа други од страв. Помислиле дека момчето оживеало, но за жал на кратко. Никој од докторите не знаат да го објаснат неговото „будење“.

 

 

 

 

Martin M. | ТВ Пакет


МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

МБСК и Амбасадата на Бугарија организираа продуктивна средба

Македонско-бугарската стопанска комора и Амбасадата на Р.Бугарија во Македонија со бизнис секторот од двете држави …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!