Почетна / Забава / Евровизија / Откритие на денот – Калиопи е геј!

Откритие на денот – Калиопи е геј!

 

Како што се ближат деновите посветени на големиот фестивал “Евровизија”, така нашата претставничка Калиопи се повеќе создава причини медиумите да зборуваат за неа. Неодамна настапила во еден геј клуб во Лондон каде на публиката им се обратила со зборовите:

“Некој денеска ме праша што мислам за геј популацијата. Што можам да кажам? И јас сум геј, сакам мажи”, изјавила Калиопи и предизвикала одушевување кај публиката во клубот. Атмосферата можете да ја погледнете во видеото подолу.

 

 

 

 

Chris | ТВ Пакет


МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | Тамара успеа да се пласира во финале, Македонија горда!

Вечерва, македонската претставничка Тамара Тодевска нè направи горди со својот настап на најголемиот европски избор …

error: Содржината е заштитена!