Почетна / Забава / Евровизија / Откритие на денот – Калиопи е геј!

Откритие на денот – Калиопи е геј!

 

Како што се ближат деновите посветени на големиот фестивал “Евровизија”, така нашата претставничка Калиопи се повеќе создава причини медиумите да зборуваат за неа. Неодамна настапила во еден геј клуб во Лондон каде на публиката им се обратила со зборовите:

“Некој денеска ме праша што мислам за геј популацијата. Што можам да кажам? И јас сум геј, сакам мажи”, изјавила Калиопи и предизвикала одушевување кај публиката во клубот. Атмосферата можете да ја погледнете во видеото подолу.

 

 

 

 

Chris | ТВ Пакет


МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Каролина и Елена : Ти си нашиот победник, Тамара, те сакаме!

Не стивнуваат реакциите на македонската политичка и естрадна сцена по вчерашниот маестрален настап на Тамара …

error: Содржината е заштитена!