Почетна / Телевизија / Ова е првата Македонка која го помина петтиот круг на „Ѕвездички“

Ова е првата Македонка која го помина петтиот круг на „Ѕвездички“

 

“Меланхолија” во изведба на нашата Стружанка

 

 

Елена Бимбиловска од Струга е првата Македонка која настапи во петтиот круг на Пинковите ѕвездички. Нашата учесничка ги доби сите гласови од жирито, ја разнежни публиката и ја наежи Јелена Томашевиќ, која во оригинал ја пее песната која ја отпеа Елена.

Во продолжение, погледнете го настапот на Елена во “Ѕвездички” :

 

 

Инаку веќе три седмици како во шоуто се пејат само песни од српско говороно подрачје. Гоца Тржан објасни дека ова е талент шоу во кое треба да се пејат домашни песни, па претпоставуваме дека продукцијата инсистира децата да пејат само такви песни. Македонските гледачи на шоуто се побунија на социјалните мрежи, затоа што се навикнати да слушаат и странски песни во ова шоу.

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Топ тема“ се враќа на Телма со нова сезона 2019/2020

Од вторник (10 септември) на телевизија Телма започнува новата сезона од познатата политичко дебатна емисија …

error: Содржината е заштитена!