Почетна / Телевизија / Ново телевизиско освежување – „Шанк“

Ново телевизиско освежување – „Шанк“

 

Летно збогатување на програмската шема на струмичкиот телевизиски Канал ВИС. Вечерва во 18 часот стартува првата емисија од серијалот „Шанк“, на двајцата талентирани струмичани Горан Енимитев и Лазо Илиевски.

 

 

Во емисијата, гледајте ги легендарните ликови од Струмица, но и Македонија. Необичните случки, муабети кои се вртат низ чаршијата. Видео пресек на забавите во струмичките клубови, разговори и интервјуа, единствено уживање на „Шанк“.

 

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Програмска шема за детскиот канал МРТ 5 од 1-7 јуни 2020

1 јуни (2020) – понеделник 07.00 Детски фестивал 07.50 Гормити – анимирана серија 08.10 Детска …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!