Почетна / Сапуници / Нигар-калфа запеа стара македонска песна

Нигар-калфа запеа стара македонска песна

 

Серијата „Величествениот“ со секоја епизода е се попримамлива за македонската публика. Овој пат ви откриваме дека во 76. епизода актерката со македонско потекло која го толкува ликот на Нигар Калфа запеа стара македонска песна.

„Дејгиди луди млади години летнавте како сиви галаби“ и пееше Нигар на својата ќеркичка чиј татко е Ибрахим-паша. Видеото можете да го погледнете на овој линк при крајот на 58-та минута.

 

 

 

 

Крис Манев | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Гледачите на „Женски рај“ зачудени – ТВ 24 и по втор пат ја укина серијата

ТВ 24 од денес нема да ја емитува италијанската сапунска драма “Женски рај” во 21 …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!