Почетна / Серии / Мегахитот „Вештерки“ наскоро на Сител телевизија

Мегахитот „Вештерки“ наскоро на Сител телевизија

 

Телевизија Сител вечерва почна да најавува уште една серија во својата програма, но овој пат се работи за нешто сосема поинакво. Серијата што ги освои сите телевизиски награди и која, како што велат тие, ја надминала гледаноста и на „Волшебничките“, од вторник стартува на најгледаната телевизија во Македонија. Часовите после полноќ ќе добијат сосема ново значење, бидејќи после полноќ сеништата допрва се будат. Серијата наречена „Вештерки“ ќе се емитува секој работен ден по „Дневник 2“, а за што зборува оваа мистериозна приказна дознаваме од форшпанот подолу.

 
Chris | ТВ Пакет


МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Без никаква најава и информација до гледачите, Алфа ја пушти „Фитнес“

Пред девет месеци, наголемо беше најавувана со секојдневни промоа. Сепак тогаш, руската комедија “Фитнес” не …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!