Почетна / Забава / Масовен „Харлем шејк“ на плоштад Македонија

Масовен „Харлем шејк“ на плоштад Македонија

 

Оваа сабота на 23. февруари во 14 часот се организира масовно „Харлем шејк“ движење на плоштадот Македонија во Скопје. Не пропуштајте да бидете дел од овој настан, се што треба да направите е да се појавите во закажаниот термин и да му се препуштите на ритамот. Бидете дел од светскиот тренд!

 

Facebook event

„Харлем шејк“ и на ТВ Пакет

 

 

 

 

 

Крис Манев | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Деветто издание на прилепскиот Џез фестивал на 27, 28 и 29 август

Во организација на здружението за субкултура ПП ЏЕЗ ФЕСТИВАЛ, на 27,28 и 29 август 2020г, …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!