Почетна / Забава / Лука Булиќ го отпеа Сулејман Величествениот

Лука Булиќ го отпеа Сулејман Величествениот

 

 

„Сулејман, па што си мисли тој дека е толку кул, мене подобар ми е Зумбул“, со овие зборови почнува песната на Лука Булиќ во која е отпеан Сулејман Величествениот. Хрватскиот забавувач во состав на своето шоу „BullHit“ што се одвива на Антена Загреб радио, ја искористи музиката од хитот Informer и направи своја верзија од него. Верзија во која ќе ги сретнете сите карактери од серијата „Величествениот“.

 

 

 

 

Крис Манев | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | Бебек ја поканува публиката на концертите во Охрид и Битола

Видео поздрав од легендарниот Жељко Бебек, по повод претстојните концерти кои ќе се одржат овој …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!