Почетна / Серии / Кинеска серија од среда на Сител телевизија

Кинеска серија од среда на Сител телевизија

 

 

„Империјата Кин“ e кинеска телевизиска серија снимена во 2009. година, базирана на истоимениот роман на Сун ХаоХуи. Ова е приказна за времето на љубов и омраза и приказна за времето во една од најкрвавите војни. Серијата претставува вистински историски спектакл кој изобилува со масовни сцени во кои учествуваат илјадници статисти, како и фасцинантни специјални ефекти, што ја прави оваа серија особено интересна за гледачите.

Кинеската серија „Империјата Кин“ од среда ќе се емитува на Сител телевизија.

 

 

 

 

Крис Манев | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Прајмтајм на Телма со данската криминалистичка серија „ДНК”

Истражителот од Кпенхаген, Ролф Ларсен, е во потрага по киднапирана девојка со необична бенка на …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!