Почетна / Сапуници / Известување | Турската серија „Не тагувај по мене“ во нов термин на Сител

Известување | Турската серија „Не тагувај по мене“ во нов термин на Сител

 

Нов термин за “Не тагувај по мене”

 

Поради почетокот на новата сезона на “Збогум Румелија” и новите сезони на српските музички шоуа, Сител телевизија го менува терминот на емитување на турската серија “Не тагувај по мене”. Од сега, новелата ќе се дава еднаш неделно, и тоа недела во 12:20 часот на пладне.

 

 

Во новите епизоди од серијата за нсреќата и радоста, “Не тагувај по мене” следуваат нови потресни случувања во кои тагата ќе се претвори во радост за некои од ликовите. Тајната љубов на Бахар и Синан ќе излезе на виделина, а тоа ќе ги промени животите на многумина. Дали Нијази и несреќната Буке ќе ги поминат сите препреки и ќе бидат заедно, гледачите ќе дознаат во наредниот период.

 

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Освен „Грешници“, и „Крваво цвеќе“ обновена за уште една сезона

Маратонската турска сапуница “Крваво цвеќе” доби зелено светло за нова трета сезона. Откако веќе беше …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!