Почетна / Телевизија / Во недела во 21 часот на Сител започнува нова сезона од „Ѕвездички“

Во недела во 21 часот на Сител започнува нова сезона од „Ѕвездички“

 

Од недела, по 21 часот започнуваат вашите омилени “Ѕвездички”

 

Од недела во 21 часот на Сител телевизија започнува втората сезона од најгледаното српско шоу за минатата сезона “Пинк ѕвездички”. Шоуто во Србија, Црна Гора и Босна започна минатата недела, а пак Македонија ќе има ексклузивна можност преку фреквенцијата на Сител да го прати секоја недела, веднаш по завршување на “Збогум Румелија”.

 

 

Пинк ѕвездички” е продуцирано од телевизија Пинк.
Водител на шоуто е Маријана Микиќ, а наместо Цеца, Харис, Марина Туцаковиќ, Мирослав Илиќ и Бора Чорба кои се судии во “Пинк ѕвезди”, овде ги гледаме Леонтина, Милан Станковиќ, Хари Варешановиќ, Гоца Тржан и Јелена Томашевиќ. Во секоја емисија ќе се натпреваруваат дваесет дечиња на возраст од 9 до 15 години од кои жирито бира десет кои одат понатаму, а другите десет испаѓаат. Изборот на кандидатите се базира само на гласот, затоа што жирито не ги гледа кандидатите туку само ги слуша а откако одбира преку тастер дали кандидатот оди понатаму, тогаш столиците на кои седат се креваат во воздух, и жирито ги гледа кандидатите во лице.

 

 

Доколку тројца членови од жирито го притиснат тастерот и нивните столици се кренат, тогаш кандидатот ја поминува првата препрека.
Во одлуката на жирито не се меша никој, а доколку тие изберат повеќе од десет тогаш децата пејат без матрица и жирито мора да одлучи кои десет ќе продолжат во вториот елиминационен круг.
Истите правила важат и во шоуто за возрасните, истите правила важат и за децата. Во продолжение погледнете го настапот на малиот Марко, кој во недела ќе ги расплака и Македонците, како што го направи тоа со регионот.

 

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Репризи на народни приказни пополнуваат термини на Алфа

Вести, политички емисии и дебати. Во тоа се состои во главно програмата на телевизија Алфа. …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!