Почетна / Серии / Зошто Бахар од „Бурни времиња“ ви е позната?

Зошто Бахар од „Бурни времиња“ ви е позната?

 

Бахар за многумина е омилен и особено сладок лик во мегахитот „Бурни времиња“, нејзината љубовна приказна со Сонер можеби е единствената светла точка во бурните настани. Но дали некогаш сте се запрашале зошто оваа актерка ви делува познато.

 

 

Имено, Мине Тугај веќе е позната за македонската публика од друга турска серија што се емитуваше на Сител телевизија пред неколку години. Се работи за серијата „Ѓулпаре“, таму оваа актерка го толкуваше главниот женски лик Ѓулбахар која се бореше за љубовта на Аслан, главниот машки лик. Во прилог се неколку фотографии од симпатичната Мине.

 

 

{gallery}122013/bahar{/gallery}

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Документарната серија „Предатори од Карпатите“ на МРТ 1

Во документарната серија „Предатори од Карпатите“ ќе навлеземе длабоко во суровиот европски пејсаж кадешто човекот …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!