Почетна / Забава / Евровизија / За битолчани, Калиопи е светица!

За битолчани, Калиопи е светица!

 

Македонците се познати по тоа што без проблем плукаат по своето, но мораме да признаеме дека не ни треба многу ни за да се чувствуваме горди на она што е наше.

Кога го добиваме тоа „малку“ стануваме непобедливи, токму тоа не прави единствени. Наше си е наше, а она што е наше, надвор секогаш е најдобро! Битолчани, на пример, Калиопи ја гледаат како светица. Еве што изјави еден случаен минувач за битолската телевизија Тера.

 

 

 

 

Ivana T. | ТВ Пакет


МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Бугарија со песната “Tears getting sober” на Евровизија 2020

Бугарија ќе се натпреварува на 65.тото издрание на “Изборот На Песна За Евровизија” 2020 во …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!