Почетна / Телевизија / Емисија што ќе го врати детскиот џагор низ улиците

Емисија што ќе го врати детскиот џагор низ улиците

 

Телевизија Орбис Битола започнува со реализирање на нов проект за детска емисија насловена како “Конзулски палавковци” со забавно-едукативен карактер којашто ќе обработува теми кои ќе ги заинтригира најмладите. Она што ќе се презентира како финален производ, да се применува и во практиката. Во емисијата ќе бидат опфатени училиштата од Битола, а ќе биде наменета за сите ученици од основно училиште.

Целта на емисијата е да привлече внимание и да ги оттргне децата од компјутерите, да се врати интересот за настаните во училиштето, џагорот низ улиците, а воедно и да се обноват старите игри коишто помалдите генерации не ги знаат. Емисијата би опфатила најразлични теми на пример здрава исхрана, лоши навики, пороци од современото живеење, спорт и спортски активности, култура, музика и слично. Автор и водител на оваа детска емисија е Јовица Пауноски.

 

 

 

 

Крис Манев | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ацо Кабранов: Во Канал 5 примав 60.000 во плико на рака

Доскорешниот уредник на 1ТВ Ацо Кабранов во пост на Фејсбук обзнани дека додека работел во …

error: Содржината е заштитена!