Почетна / Забава / Елена Ристеска ја покачи температурата на Балканот

Елена Ристеска ја покачи температурата на Балканот

 

Започна и втората сезона од најпоуларното шоу во регионот „Твоето лице звучи познато“, а во него и Елена Ристеска.

 

 

Нашиот претставник во шоуто ги запали земјите од поранешна Југославија со имитацијата на Северина. Елена Ристеска е дел од 10-те учесници кои во следните месеци ќе не забавуваат со имитациите на големите ѕвезди. Гледачите на ова шоу активно коментираа за време на настапот на Елена и можеа да се прочитаат само воодушевувања.

 

 

Новата сезона на ова шоу во Србија беше најавена со билборд кој го красеше ликот на Елена Ристеска, таа несомнено е една од најтрактивните учеснички во новата сезона.

 

 

Победник на вечерта беше Неда Украден со имитација на Бијонсе, а победата ја однесе очигледно поради годините и почитта што ја има од колегите, а не поради успешната имитација. Елена Ристеска следната недела во 21:15 на Сител телевизија ќе ја гледаме како Бритни Спирс.

 

 

Ова регионално шоу секако не можеше да помине и без водителката Снеже Велков. Твитерџиите исто така имаа голем удел со своите коментари па еве дел од нивните шеги кои осамнаа на социјалната мрежа.

 

 

#тлзп #tlzp

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Фото | Хип хоперот Tyga со одличен концертен перформанс

На огромна радост на армијата фанови од цел Балкан, Fusion Festival го оствари невозможното и …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!