Почетна / Сапуници / 50-те најпопуларни теленовели | 32/50

50-те најпопуларни теленовели | 32/50

 

Ве запознаваме со 50-те најпопуларни теленовели на сите времиња. Краток опис на теленовелата, со неколку податоци за истата. Уживајте!

 

 

32. Xica da Silva – Шика
(Бразил, 1996)

Улоги: Таис Араужо и Виктор Вагнер.

Суперпродукција која дава автентична слика на Бразил во 18. век. Време на робство, Шика е приказна за една преубава робинка со чоколадна боја која успева во добата кога нејзината раса ја сметале за помалку вредна и од животните. Од робинка до бароница. Шика е прва теленовела каде што една црна девојка има главна улога во прајм-тајм новела. Шика и ги отвори вратите на славата на убавата Таис Араужо.

 

 

 

Јовица Крстевски | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Време е да паднеме во „Замка“, нова серија на Канал 5

Умут, маркантен и храбар човек, во потрага по правда за своето семејство но и за …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!