Почетна / Серии / Егзотичната серија „Смрт во рајот“ на Алфа телевизија

Егзотичната серија „Смрт во рајот“ на Алфа телевизија

 

Серијата „Смрт во рајот“ премиерно на Алфа можете да ја гледате во сабота во 14:50 часот, а репризно во вторник во 23:30 часот.

 

 

„Смрт во рајот“ е една весела и егзотична серија на приказни за еден детектив од Лондон кој ќе замине на еден остров на Карибите за да реши еден случај. Околностите и примамливата тропска островска средина ќе го натера да остане на островот и таму да ја води полициската станица. По убиството на детективот Чарли Хјулм, британскиот инспектор Ричард Пул доаѓа на малиот остров Санта Марија за да го истражи случајот. Со помош на Фидел, Двејн и Лили, Ричард внимателно ги испитува доказите, обидувајќи се што побрзо да го реши случајот за да избега од жештината на островот и да се врати дома.

Режија: Чарлс Палмер
Улоги: Бен Милер, Сара Мартинс, Дени Џон-Џулз, Гери Кар, Дон Ворингтон и други.

 

 

 

Дани Петковска | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Децата учат и се дружат со „Јана“ секое неделно утро на Канал 5

Секоја недела наутро во 10.20 часот, Канал 5 ќе ја емитува едукативната цртана серија „Јана“ …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!