Почетна / Забава / Дочекајте ја Новата година на прослава во клуб „ХО“

Дочекајте ја Новата година на прослава во клуб „ХО“

 

Новоотворениот клуб ХО кој што се наоѓа на самиот плоштад Македонија во Скопје, најавува голема Новогодишна забава со македонската ДЈ елита.  Утревечер, на самиот дочек на Новата 2014-та, нашите најдобри диџеи – Бабура, Бранчез и Боби ќе бидат задолжени за атмосферата во клубот кој што присутните на неодамнешното отворање го окарактеризираа како олицетворение на софистицираност од светска класа.

 

 

За да биде Новогодишната прослава комплетна менаџерскиот тим на ХО ќе им овозможи на присутните специјален Ретро сет од  ДЈ Дела, кој за момент, преку големите хитови, ќе ги врати во минатото. Забавата во ХО ќе започне во 22 часот, а влезниците чинат 300 денари.

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Филхармонија во парк со „Одисеја 2024“ – музика од филмовите на Кјубрик

И оваа година, Македонската филхармонија ќе го реализира традиционалниот концерт „Филхармонија на отворено”, кој ќе …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!