Почетна / Серии / Две нови спектакуларни драми оваа сезона на Сител

Две нови спектакуларни драми оваа сезона на Сител

 

Сител телевизија за престојната сезона најавува три спектакуларни серии кои што ќе и го свртат паметот на публиката. Се работи за британската историска драма „Патот за Аби“, американската историска драма „Боргии“ за чија содржина ќе известуваме наскоро, секако тука е и турската драма „Сила“ која што ќе почне многу наскоро со емитување.

 

 

„БОРГИИ“
оваа сезона на Сител

 

 

 

„ПАТОТ ЗА АБИ“
оваа сезона на Сител

 

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Прајмтајм на Телма со данската криминалистичка серија „ДНК”

Истражителот од Кпенхаген, Ролф Ларсен, е во потрага по киднапирана девојка со необична бенка на …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!