Почетна / Забава / Галактичко доживување во сабота на Градска плажа

Галактичко доживување во сабота на Градска плажа

 

Градската Плажа „Парк“ која се наоѓа на кејот на Вардар веднаш зад дискотеките во градскиот парк во Скопје, од среда 04.06.2014 започна да работи со сосема нов концепт, но и со променет изглед. Затоа што веќе започнуваат и тропските горештини, Градската плажа може да биде место каде многу Скопјани ќе уживаат во музика и пониски ноќни температури. 
Денска и ноќна шема, достапни цени за сечиј џеб, како и музика од сите жанрови е она што плажата ќе им го понуди на граѓаните. Во понеделник ќе се опупштите со реге музика, а саботата е резервирана за хаус музика. Во текот и на другите денови ќе има тематски вечери. 

Од менаџерскиот тим на плажата велат дека планирано е еднаш месечно да се одржува по еден поголем настан со познати музички имиња од странство, а од понеделник до недела секојдневно се планирани различни тематски забави. Покрај тоа за сите рекреативци во паркот и на кејот на плажата постои место за продажба каде што ќе можат да се освежат и да одморат по рекреирањето.

Слика

Првиот од низата настани е GALACTIC SKOPJE FESTIVAL во соработка со БАСКЕРФЕСТ. Фестивалот ќе се одржи на 14 јуни, а ќе трае се до раните утрински часови со настапи на Egorythmia, Kox и DJANTRIX- GALACTIC EXPLORERS.

 


За уживањето да биде комплетно ќе се погрижи феноменалниот ув декор, како и голем број на акробати и жонглери. Влезот ќе биде слободен.

 

 

Дани Петковска | ТВ Пакет

 

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Концерт со дела од Арво Перт во изведба на „Профундис“

Ансамблот и хор „Профундис“ под диригентство на Ѓурѓица Дашиќ вечер во Филхармонија ќе одржи концерт …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!