Почетна / Телевизија / Големиот брат / Видео | Раде ја напушти куќата на „Големиот брат“, Рада во шок

Видео | Раде ја напушти куќата на „Големиот брат“, Рада во шок

 

Големиот брат го раздели семејството Васиќ

 

 

Вчеравечер се случи уште едно исфрлување од куќата на Големиот брат. Меѓу номинираните од минатата недела беа Тина, Барбара, Дарко, Ервин, Мика и Гиба, Рада и Раде. Оној што ја напушти куќата е Раде. Неговото исфрлување најтешко и падна на неговата жена, Рада, која почна да “рика” по нејзиниот Раде, кажувајќи дека и таа ќе ја напушти куќата заедно со него. Како тоа изгледаше, погледнете од видеото во продолжение :

 

 

По вчерашните номинации во живо, за следнава недела, номинирани се Ѓорѓе, Горан и Зорица, кои веќе подолг период се најнеомилените меѓу станарите. Во куќата влегоа мајката на Стефани и свршеницата на Горан.

“Големиот брат” продолжува и понатаму да изненадува, а пресеците од случувањата во куќата може да ги следите секој ден во 23.30 часот на Сител телевизија.

 

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Какви навреди упати Стефани до гласачите од Македонија?

  Стефани : Тие деца што ги тренираш, тие дебили кои гласаат за тебе   …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!