Почетна / Забава / Видео | Првиот трејлер од новата серија со Бали Бег

Видео | Првиот трејлер од новата серија со Бали Бег

 

Излезе првиот трејлер за „Çalıkuşu“, турската серија во која главните улоги ги толкуваат Бурак Озџивит и Фахрије Евџен, актери за нас познати од сериите „Величествениот“ и „Кога лисјата паѓаат“. Дали би и дале шанса на оваа турска серија?

 

 

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Концерт со дела од Арво Перт во изведба на „Профундис“

Ансамблот и хор „Профундис“ под диригентство на Ѓурѓица Дашиќ вечер во Филхармонија ќе одржи концерт …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!