Почетна / Телевизија / Твоето лице звучи познато / Видео | Еве како изгледа Бијонсе во хрватското ТЛЗП

Видео | Еве како изгледа Бијонсе во хрватското ТЛЗП

 

Втората сезона на регионалната шоу програмата „Твоето лице звучи познато“ почна со емитување вчера во Србија, а премиерата на хрватската верзија на оваа емисија беше минатата недела.

 

 

И додека Неда Украден ја однесе победата со својата имитација на Бијонсе во синоќешната епизода, истото се случи и во Хрватска. Радискиот и ТВ водител Марио Петрековиќ имаше задача да ја отпее хит песната „Single Ladies “, а вели дека најголем проблем му било трикото кадешто морал да го сокрие меѓуножјето. Оваа имитација му донесе и победа, а освоените пари ќе ги подари во здружението за незгрижени деца.

 

 

 

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Кој што ќе имитира во финалето на „Твоето лице звучи познато“?

  Вечерва на Сител е финалето на ТЛЗП   Вечерва во 21 часот на Сител …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!