Почетна / Телевизија / Вечерва на Алфа – дали судбината на Македонија е само референца?

Вечерва на Алфа – дали судбината на Македонија е само референца?

Недела, 22 часот, термин на Алфа за Васко Ефтов

 

Вечерва, 1 јули, околу 22 часот на Алфа телевизија уште една нова емисија на најгледаната програма на Алфа, “Во центар”.

Актуелната политичка ситуација со промена на уставното име и овојпат тема на дискусија на Ефтов и неговиот соговорник. За поранешниот градоначалник на општина Карпош, договорот со Грција е само референца за високите европски политичари. Колку гола прими, а колку допрва ќе прими Македонија – во продолжение најавата :

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Станете дел од играната продукција на Алфа, погледнете што се бара

За потребите на играната продукција, Алфа Телевизија вработува: – Актери – 6 (Мажи и жени …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!