Почетна / Сапуници / „Величествената“ речиси обезглавена!

„Величествената“ речиси обезглавена!

Актерката Небахат Гехре, или за нас позната како мајката на Сулејман во серијата „Величествениот“, пред десетина дена беше тешко повредена, кога на една улица во Анкара од зад грб и пришол крадец за да и го откине златното ланче од вратот. Сериозната повреда настанала кога ланчето не се откинало, туку и ја отсекло кожата речиси до вратната артерија.

„Крвта и се слеваше низ вратот, глетката беше ужасна! Среќа во несреќа е тоа што на улицата имаше луѓе, инаку не се знае дали крадецот воопшто би се откажал. И помогнавме колку што можевме до пристигнувањето на Брзата помош“, изјавил еден од очевидците.

На актерката во болницата и констатирале тешка повреда на вратот, а полицијата сеуште трага по напаѓачот. Актерката моментално се лекува во својот стан во Анкара, а после двонеделната пауза, доколку зараснувањето на раната мине без компликации, серијата „Величествениот“ ќе продолжи да се снима.

 

 

 

 

Chris | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Гавран“ од редот на најдобрите трилер серии – ова лето на Сител

Порасна во студ, во сиромаштија, во осаменост и болка. По многу години, тој е подготвен …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!