Почетна / Серии / CBS ви ja претставува серијата „Vegas“

CBS ви ja претставува серијата „Vegas“

Upfront | Vegas

 

Денис Квејд и Мајкл Килкис се ѕвездите во новата историска драма центрирана во 1960-те години инспирирана од вистинската приказна на Ралф Ламб, каубој кој станува шериф на Лас Вегас, и Џони Савино, мафијаш од Чикаго. Во огромната пустина со неограничени можности, кадешто ниту еден човек не е целосно добар или лош, претприемачката визија на Савино се судира со мандатот закон и ред на шерифот Ралф.

Од креаторот на култниот филм „Goodfellas“ доаѓа оваа нова неверојатна драма за почетоците на создавањето на градот кој никогаш не спие, Лас Вегас.

 

 

 

 

DarkShadow | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Волшебните авантури на „Поп Пикси“ за топли викенд утра на Сител

Нова цртана магична серија, направена по примерот на познатите Винкс следува оваа зима во студените …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!