Почетна / Забава / Евровизија / Велика Британија на Евровизија

Велика Британија на Евровизија

34/42

 ВЕЛИКА БРИТАНИЈА

Изведувач: Engelbert Humperdinck
Песна: ‘Love will set you free’
Финале (26/05/2012)

 

Од Спајс девојките, Пикси Елиот, па се до Адел, BBC годинава беше повторно центарот на многуте трачеви за тоа кое популарно име ќе ја претставува Велика Британија на Евровизија. Минатата година тоа беше бендот Blue кои и не се покажаа баш најдобро вокално на Евровизиската сцена, па очигледно годинава одат на вистински и веќе докажан квалитет. Човекот за кој прв пат слушнав и чие име се уште ми е тешко да го запаметам има веќе 60 години активна музичка кариера. Колку оваа песна ќе задржи внимание во мај не се предвидува, но сигурен сум дека поради квалитетот на нумерата Велика Британија може да го повтори успехот од пред три години кога настапија со прекрасната It’s my time.

 

 

 

 

DarkShadow | ТВ Пакет


МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Слушнете ја песната со која наши композитори ќе одат на Евровизија

Поради тоа што МРТ втора година по ред се откажа од учество на најголемиот светски …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!