Почетна / Телевизија / Х Фактор / „Umbrella“ од Ријана ќе го отвори спектаклот Х Фактор

„Umbrella“ од Ријана ќе го отвори спектаклот Х Фактор

 

Со нетрпение се очекува новото live издание на „Х Фактор“ кое ќе започне вечерва во 21 часот на Сител телевизија. Фановите на шоуто уште сега почнуваат да коментираат на социјалните мрежи, а веста  дека Тамара Миланович ќе го отвори шоуто со големиот хит „Umbrella“ на Ријана дополнително ги зголеми очекувањата.

 

 

Нашиот Даниел кајмакоски, како што веќе најавивме, ќе ја отпее „Wake Me Up“ од Авичи и тоа седми по ред, а откриено е и дека Маид Хеќимовиќ повторно ќе пее песна од Здравко Чолиќ, бендот 4U ќе се претстават со песна од Кели Роланд, а ѕвезда на шоуто ќе биде евровизиската ѕвезда Лорин.

 

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Новиот Кајмакоски го расплака жирито на „Икс фактор“

  Давид Темелков е новиот македонски икс фактор     22-годишниот Скопјанец Давид Темелков е …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!