Почетна / Телевизија / Вашите најсмешни домашни видеа, наскоро на Алфа телевизија

Вашите најсмешни домашни видеа, наскоро на Алфа телевизија

 
Наскоро на Алфа – “Најсмешните видео инсерти”
 
 
Пребарајте ги старите VHS касети, премотајте ги снимените свадби, родендени, одмори.  Прегледајте ги видеата во телефоните, на компјутерите. Прашајте ги баба, дедо, соседите… 
 
 
 
Алфа телевизија ве повикува – снимете ги сите свечености, акробации или обични секојдневни ситуации кои ве насмеале до солзи. А ако не можете ништо да најдете, тогаш телефоните во раце и снимајте ги вашите смешни домашни видеа и испратете ги во Алфа ТВ на адреса „Качанички пат“ Б.Б. или на мејл адресата: [email protected]
 
 
 
 
Или, бидете уште побрзи и попрактични, симнете ги апликациите за андроид и ајфон од сајтот на Алфа ТВ и испраќајте ги вашите видео директно од вашиот телефон. Најсмешните видеа кои слатко ќе не изнасмеат ќе бидат наградени со вредни неделни и месечни награди. А на крајот од сезоната следи голема награда за најсмешното домашно видео. 
 
 
 
 
 
Дани | ТВ Пакет
 
 
 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Законска обврска – вести во предизборието за лица со сетилна попреченост

Согласно обврските од Изборниот законик, Јавниот радиодифузен сервис, односно Првиот и Вториот програмски сервис на …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!