Почетна / Забава / Бајага беше кулминација на сцената на Златните Кратовски денови

Бајага беше кулминација на сцената на Златните Кратовски денови

 

Златните денови и оваа година беа полн погодок. Изминатите три дена Кратово беше центар на сите случувања, позитивна атмосфера и енергија на сцена. Најпопуларните музички имиња викендов можеа да се видат на сцената забавувајќи ги присутните.

 

Бајага и Инструктори беа кулминацијата која предизизвика бура на емоции, позитивни реакции и одлична забава. Со ,,Моји су другови” и официјално заврши саботната програма на Златни Денови. Елена Ристеска, Чалгија Саунд Систем беа дополнителен доказ дека програмата и оваа година е полн погодок, уживање за сите посетители.

 

 

Петок вечер пак, Кратово гореше од позитивна атмосфера, многу насмевки, музика и убави моменти, наподолнети од настапите на Даниел Кајмакоски, Ѕвездите на X- Фактор Адриа, Куку Леле, Блага Петреска, Виолета Томовска, Ефто Пупиноски и Јордан Митев, кои настапија во чест на македонската музичка легенда, Јонче Христовски.

 

 

Денес, недела, 28-ми јуни, во 12 часот напладне пред платото на Музејот на Град Кратово настапуваа хорот и солисти на Златно Славејче заедно со својот другар и долгогодишен водител на фестивалот Влатко Илиевски, со кои и официјално завршија Златните денови во Кратово.

Се’ е добро кога добро ќе заврши. Вторите по ред Златни денови Кратово се одличен извор на забава, позитивна атмосфера и убави моменти.

 

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Заврши „Фолк Фест Валандово 2024”, прочитајте кои се победниците

Со песната „Темјана”, музика на Ванчо Димитров, текст Огнен Неделковски и аранжман на Љупчо Соколовски, …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!