Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / Фото | Џорлев и Ирена се водители на новото фолк шоу на Алфа

Фото | Џорлев и Ирена се водители на новото фолк шоу на Алфа

По “Еден бакнеж” и “Зајди зајди”, на почетокот на новата година на телевизија Алфа пристигнува уште еден оригинален музички формат. Се работи за музичко телевизиско шоу, во кое ќе се пејат стари македонски песни во живо, под водство на Илчо Јованов. Секоја емисија ќе има по двајца гости, еден од постарата генерација, еден од поновата. Водители на музичката емисија, која ќе се емитува сабота навечер, ќе бидат Ирена Спировска и Зоран Џорлев.

Џорлев, како и многу други познати пејачки имиња од Македонија ќе бидат најпрвин дел од новогодишната програма на Алфа, во која ќе се пејат исклучиво македонски народни и обнародени песни.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Вечерва гласаме за бројот 1 на 145 333 за победа на Мики во „Гранд“

Македонскиот идол Мики Секуловски е еден од најсериозните кандидати за победа во големото музичко талент …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!