Почетна / Телевизија / Баба Рада со свое мислење за шегите на твитерџиите

Баба Рада со свое мислење за шегите на твитерџиите

 

Последниов период сите се смееме на шегите направени на сметка на Баба Рада и нејзините магични чаеви. Tвитерџиите секојдневно смислуваат нови шеги, а истите со светлосна брзина се пренесуваат и на Фејсбук.

 

 

Баба Рада женска ми е стриптизета!
– Чај од шипка!

Баба Рада сакам да пеам како Есма.
– Чај Шукарие!

Баба Рада мал ми е!
– Чај од црнец.

Баба Рада страв ми е да влезам во подрум!
– Чај од слез.

Јас без тебе како Баба Рада без чај.

Баба Рада, сакам да пишувам кул статуси на Фејсбук.
– Чај од Твитер.

 

Новинарката од емисијата „Екстра Ексклузив“, Јелена Спенџарска направи прилог токму на оваа тема. Погледнете го и дознајте што мисли Баба Рада за новата занимација на твитерџиите.

 

 

Прилогот го објави Хит Портал

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Законска обврска – вести во предизборието за лица со сетилна попреченост

Согласно обврските од Изборниот законик, Јавниот радиодифузен сервис, односно Првиот и Вториот програмски сервис на …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!