Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / „Заврти на Телма“ и добиј награда, секое утро за убав почеток на денот

„Заврти на Телма“ и добиј награда, секое утро за убав почеток на денот

Нов интерактивен квиз на ТВ Телма. Од понеделник до петок во 8.50 часот, во рамки на утринската на Телма. Ваша задача е да се јавите на телефонскиот број на Телма 02 307 66 77, да побарате водителите да го завртат тркалото за вас и да одговорите на поставеното прашање кое се крие зад полето каде што застанало тркалаото. За секој точен одговор следуваат награди од спонзорите.

Кога тркалото ќе застане на одредено поле на кое има спонзор, водителите му поствауваат три прашања. Гледачот смее доколку не го знае одговорот (тајмерот му тече) да побара следно пршање.
Откако на тркалото наградата ќе се додели, тоа поле се покрива дека е доделена наградата. Еден спонзор не може да додели два награди во едно емитување. Наградите по добивањето ако не се подигнат за 30 дена – застаруваат.
“Заврти на Телма” и добиј награда, секое утро за среќен почеток на денот.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

По „70-тите“, МРТ го емитува документарниот серијал и за „80-тите“

Американската серија „80-тите“ е дел од документариот серијал „Децениите“, продуциран од Том Хенкс, Гери Гецман …

error: Содржината е заштитена!