Почетна / Забава / По популарниот „X-Factor“ доаѓа „The Voice“

По популарниот „X-Factor“ доаѓа „The Voice“

 

По светски популарното Икс фактор, на Балканот доаѓа уште едно подеднакво популарно музичко шоу. Се работи за „The Voice“ чија лиценца ја купила српската Пинк телевизија која го емитува и Икс фактор во Србија. „Тhe voice“ e музичко шоу кое за кратко време стана најгледано шоу во матичната земја Холандија, а потоа и во Америка и многу други земји ширум светот.

 

 

Препознатливо е по таканаречените слепи аудиции, односно жирито е свртено со грб кон талентите кои поминуваат во следниот круг благодарение само на своите гласовни можности, но не и изглед или однесување. Дел од американското жири биле Adam Levine, Shakira, Usher, Christina Aguilera, Cee lo Green, Blake Shelton, a за српската верзија низ нивните медиуми се шпекулираше со имињата на Марија Шерифовиќ и Хари Варешановиќ.

Интересно е и што во последната епизода на шоуто во Америка, пејачката Шакира ја посоветува натпреварувачката да биде како Александар Македонски и да има стратегија за да успее.

Останете со ТВ Пакет и на време ќе дознаете дали во шоуто ќе пејат и Македонци и дали ќе се прикажува на некоја македонска телевизија.

 

 

 

 

Дани Петковска | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Искуства на бегалци и лица без државјанство во фокусот на „Види, летам!“

Вондерленд театар го претставува својот најнов театарски проект, „Види, летам!” – истражување на предизвиците со …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!