Почетна / Телевизија / Х Фактор / Македонците го освојуваат „X Factor“

Македонците го освојуваат „X Factor“

 

Во вторник во 21 часот на Сител ќе се емитува последната аудиција за сите кандидати на ова најпознато талент шоу во светот.

 

 

Македонците ќе се претстават во вистинско светло во епизодата во вторник. Ќе имате можност да ги видите настапите на македонските кандидати: Урош Туркулов, Младен Ничиќ, Иван и Кико Раденови, Лена Заткоска и Даниел Кајмакоски.

 

 

За кого од нив Кристина Ковач смета дека има потенцијал да победи на X Factor.

 

 

После ова кандидатите заминуваат во регрутниот камп каде што ќе биде направена финалната селекција, пред тие да заминат во домовите на нивните ментори. Наскоро дознаваме кој од жирито на која група ќе биде ментор, и нормално кои од македонските кандидати ќе влезат во последните 12.

 

 

Следува возбудлива нова епизода од „X Factor“.

 

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Новиот Кајмакоски го расплака жирито на „Икс фактор“

  Давид Темелков е новиот македонски икс фактор     22-годишниот Скопјанец Давид Темелков е …

error: Содржината е заштитена!