Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / Во вторник во „Телма Амбуланта” – тема е исхрана кај болести на срце

Во вторник во „Телма Амбуланта” – тема е исхрана кај болести на срце

Утре во Телма амбуланта, темата е исхрана во превенција на кардиоваскуларни болести / Исхрана кај болести на срце и крвни садови. Гостинка на Марија Атанасовска е д-р. Маја Шушлевска Павковска – Интернист.

Од понеделник до петок во 12.50 часот – “Телма Амбуланта”, информативно-забавна телевизиска емисија посветена на здравјето.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

По „70-тите“, МРТ го емитува документарниот серијал и за „80-тите“

Американската серија „80-тите“ е дел од документариот серијал „Децениите“, продуциран од Том Хенкс, Гери Гецман …

error: Содржината е заштитена!