Почетна / Филм / Во новата година, разбудете се со детскиот филмски блок на Сител

Во новата година, разбудете се со детскиот филмски блок на Сител

За првото утро од Новата година, Сител телевизија приредува богата детска програма. Сите ранобудници и дечиња ќе имаат единствена можност да уживаат во најнови и најинтересни филмски наслови од светот на детската кинематографија.

Во 7.40 часот наутро на 1 јануари ќе ја следите комедијата “Куче и пони шоу”. Еден коњ… и едно темпераментно куче Диди. Откако циркузот змаинува од грдот, Диди остаува сам и ќе биде згрижен на една фарма каде што започнуваат проблемите и смеата.

Веднаш по Диди, во 9.15 часот ќе се емитува анимираниот филм за “Астро – детето робот”.

Мал робот со неверојатни моќи, светлосна брзина, голема сила и чист дух ќе се обиде да го открие својот полн потенцијал како би искусил да се биде човек и да патува околу светот. Но, неговото патување ќе биде пркеинато од веста дека за неговото гратче и за неговата фамилија претстои опасност.

И во 10.40 часот во продолжение уште една забавна авантура на Сител во која го пратиме астронаутот Чак како се спушта на “Планета 51”.

На новото место, Чак сфаќа дека не е сам и дека планетата е населена од интересни и мали зелени вонземјанци кои се плашат од нови суштества. Со буџет от 49 милиони евра, овој 3Д филм се смета за најскап шпански филм на сите времиња.

Дани | ТВ Пакет

 

 

 

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Вил Смит се извини на својот Јутјуб-канал за оскаровската шлаканица

Вил Смит откри дека стапил во контакт со Крис Рок откако му удри шлаканица на …

error: Содржината е заштитена!