Почетна / Сапуници / 50-те најпопуларни теленовели | 38/50

50-те најпопуларни теленовели | 38/50

 

Ве запознаваме со 50-те најпопуларни теленовели на сите времиња. Краток опис на теленовелата, со неколку податоци за истата. Уживајте!

 

 

38. La Madrastra – Маќеа
(Мексико, 2005)

Улоги: Викторија Руфо и Цезар Евора.

Приказната за маќеата која доаѓа во потрага по своите деца, откако неправедно минала дваесет години во затвор, предизвика огромно внимание, не само за време на прикажувањето, туку и за време пред самото снимање. Звучни имиња како Вероника Кастро и Лусија Мендез беа споменувани за главната женска улога, но на крајот истата ја доби миленичката на мекисканската публика, Викторија Руфо. Маќеа, иако римејк, стекна поголема популарност од претходните верзии Vivir un Poco и Para toda la vida.

 

 

 

Јовица Крстевски | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Гледачите на „Женски рај“ зачудени – ТВ 24 и по втор пат ја укина серијата

ТВ 24 од денес нема да ја емитува италијанската сапунска драма “Женски рај” во 21 …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!