Почетна / Телевизија / ВИДЕО | Антониа ја изведе „Hurt“ и доби зелено светло за следен круг

ВИДЕО | Антониа ја изведе „Hurt“ и доби зелено светло за следен круг

 

Нов настап на Македонката Антониа во “Пинкови ѕвездички”

 

И во оваа сезона, ТВ Пакет продолжува да пишува и да ги поддржува нашите најмили ѕвездички. Доказ за тоа дека ѕвездичките уживаат голема популарност и успех е вчерашниот концерт во Сава центарот, на кој ланските ѕвездички направија спекткауларно шоу, пеејќи домашни и странски песни, пропратени со богата кореографија, танц и громогласни аплаузи.

 

 

Ние се надеваме дека истиот успех ќе го доживее и нашата Антониа Гиговска. По двете изведени српски песни, во третиот круг, таа ќе се претстави со “Hurt”. Таа и овојпат го освои жирито, таа и овојпат ќе ја наежи публиката, таа и овојпат без проблем ќе се пласира во четвртиот круг, а што ќе каже жирито, останува да видиме вечерва на Сител телевизија во 21 часот. Во продолжение погледнете што ќе ве очекува од нашата Антониа.

 

 

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Обраќање на Телекабел до корисниците во врска со пандемијата

Во врска со моменталната ситуација со Корона вирусот, се огласи и операторот Телекабел со обраќање …

error: Содржината е заштитена!