Почетна / Забава / Видео | „The Fox“ нов светски хит

Видео | „The Fox“ нов светски хит

 

„The fox“ од групата Yivis e новиот светски хит кој за брзо време собра околу 47 милиони гледаност на You Tube.

 


 

Песната доби многу пародии откако се појави, па, останува времето да покаже дали ова ќе биде новиот хит кој ќе ја достигне популарноста како мега-хитот Гангам Стајл.

Во продолжение погледнете го официјалното видео од песната.

 


 

 

 

Мите Иванов | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Македонската Телевизија од вечерва ја враќа „Бушава азбука“ на програмата

Режисерот на култната програма за деца „Бушава азбука“, Слободан Унковски, направи гест кој многу генерации …

error: Содржината е заштитена!