Почетна / Телевизија / ТВ Лица / Видео | Сопругата на Жељко Јоксимовиќ го избрка гостинот од студио

Видео | Сопругата на Жељко Јоксимовиќ го избрка гостинот од студио

Водителката и уредничка на емисијата „Уранка“ на српската К1 телевизија, Јована Јоксимовиќ и лидерот на движењето “Ослободување“, Млаѓан Ѓорѓевиќ утрово имаа жолчна расправија во утринската програма емитувана на 15 март.

Караницата ескалираше поради Александар Вучиќ, претседателот на Србија. Според гостинот, Јована е негов платеник како и медиумот во кој работи, на што водителката, инаку сопруга на Жељко Јоксимовиќ реши да го избрка од студиото.

Целата расправа во продолжение :

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мишко си заминува од ТВ 24 : Почнаа да дуваат чудни ветришта

Мишко Иванов, долгогодишен новинар во ТВ24 и автор на “Патот до успехот” ја информираше јавноста …

error: Содржината е заштитена!