Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / Видео | Ксенија Николова отворено зборува за борбата за мајчинство

Видео | Ксенија Николова отворено зборува за борбата за мајчинство

Таа е дама којашто инспирацијата ја црпи од сопстениот живот и секојдневие и на тој начин ги создава своите романи. Борбеноста и е заштитен знак, искреноста е таа којашто ја води низ животот, а нејзините испишани зборови со сигурност ќе врежат меморијата на оние со нагласен сензибилитет.

Писателката Ксенија Николова го збогати новото издание на естрадниот магазин Бекстејџ, зборувајќи за една од најважните но и начувствителните животни теми, а тоа е мајчинството. Ксенија во Бекстејџ отворено проговори за тешкиот период низ којшто моментално минува, а со разговорот веруваме дека ќе ги охрабриме сите оние коишто се борат да станат родители.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

По „70-тите“, МРТ го емитува документарниот серијал и за „80-тите“

Американската серија „80-тите“ е дел од документариот серијал „Децениите“, продуциран од Том Хенкс, Гери Гецман …

error: Содржината е заштитена!