Почетна / Серии / Нови сезони од полицискиот процедурал „Major crimes“ на Телма

Нови сезони од полицискиот процедурал „Major crimes“ на Телма

Aмериканската полициска серија “Тешки злосторства” со нови епизоди на Телма, секоја вечер во 23 часот. Се работи за спин оф на “Разоткривање” (The Closer), која пред неколку години исто така беше емитирана на оваа фреквенција.

Со ненадејното заминување на заменик -шефот на полицискиот оддел во Лос Анџелес,  Шерон Рејдор во почетокот се соочи со нов предизвик – да застане на чело на Одделот за тешки злосторства. Како прво, бидејќи е поранешна службеничка за внатрешни работи, многу членови на нејзиниот тим не ѝ веруваа.

Дополнително, контроверзните нови правила што ги воведе како шеф на Одделот доведоа до несакани последици и тоа директно на местото на злосторството. Конечно, новата нејзина политика за заштеда на трошоци преку преговарања и договарања со насилните криминалци наместо да извлече признанија од нив, генерираше и ќе генерира дополнителна огорченост меѓу највисоките службеници, особено кај детективот Провенца.

Следуваат низа тешки злосторства кои овој оддел ќе мора да ги реши преку макотрпна работа и труд за на крајот сите заедно да го слават заедничкиот успех од секоја завршена истрага. Нови епизоди на Телма, нова 4. сезона од понеделник до петок.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Нова серија од франшизата на „Criminal minds” летово на Сител

“Criminal minds: beyond borders” е американска полициска процедурална серија создадена од Ерика Месер, a се …

error: Содржината е заштитена!