Почетна / Телевизија / VIP Survivor / Survivor на пауза?

Survivor на пауза?

Реалното шоу “VIP Survivor” може да доживее пауза во емитувањето заради изборите во Србија, со оглед на тоа што еден од натпреварувачите е политичар, а политичарите во предизборниот молк не смеат да се појавуваат во емисии што не се закупени за предизборни цели. Еве што изјавија од српската Републичка радиодифузна агенција:

“Во текот на кампањата радиодифузерите треба да ги исклучат од програма сите документарни, играни, забавни и слични емисии и филмови во кои се појавува функционер, истакнат претставник и подносител на изборна листа или кандидат”

 

 

 

 

Chris | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Фото | Никола Шоќ на детска возраст

Деновиве низ балканските интертнет портали можеше да се види една интересна фотографија од приватниот албум …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!