Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / Среда на National Geographic со серијалот „Running wild with Bear Grylls“

Среда на National Geographic со серијалот „Running wild with Bear Grylls“

Возбудливата документарна серија „Running wild with Bear Grylls“ ни го претставува популарниот херој, кој стекна искуство како член на британската морнарица; тој е планинар и искусен авантурист кој тргнува во нови авантури заедно со ѕвезди какви што не сме навикнати да ги гледаме во такви изданија.

Беар заедно со своите придружници во интересна авантура во дивината каде покажува неверојатни техники за преживување.

Oд 17 август, секоја среда во 22 часот на National Geographic.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Сител со емисија за здравје по теркот на оние на Телма, ТВ 24 …

Пред околу петнаесетина години, Канал 5 телевизија започна со емитување на емисија за здравје, во …

error: Содржината е заштитена!