Почетна / Серии / Сител со нови симпатични авантури на „Токинг Том и пријателите“
10.45 часот наутро, секоја сабота и недела по "Поп Пикси"

Сител со нови симпатични авантури на „Токинг Том и пријателите“

Нова симпатична детска забава во викенд утрата на Сител. Драги дечиња, разбудете се со зборливиот мачор Том и насмејте се со ситуациите кои ќе ги ви ги приреди заедно со неговите пријателччиња.

Секоја сабота и недела наутро на местото на “Гарфилд” доаѓаат нови животинки во посета на вашиот дом. Покрај иноваторот Том, тука се и кучето компјутерџија Бен, мачката пејачка Енџела, размазениот мачор Џинџер и кучето тв манијак Бен.

Првите сезони се во австриска продукција, а потоа и Шпанија се вклучува во реализацијата на новите 10-минутни продолженија.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Вторник на Телма со „Урбани херои“, нов документарен серијал

На местото на “Фантастични дизајни”, секој вторник во 14.30 часот на Телма ќе ги гледаме …

error: Содржината е заштитена!